PROGRAM
EDUKACYJNY

Program edukacyjny w zakresie sztuki realizowany przez galerię jest nastawiony na przygotowanie świadomego i aktywnego odbiorcy poprzez kształtowanie jego wrażliwości wizualnej, wyobraźni i myślenia abstrakcyjnego oraz rozwijanie zdolności twórczych.

Poznawanie sztuki współczesnej odbywa się za pośrednictwem lekcji na temat twórczości autorów aktualnych wystaw, spotkań z twórcami oraz warsztatów praktycznych.

Image
Image

5 - 10 LAT

Młodsi odbiorcy (5-10 lat) mają do dyspozycji zajęcia pod hasłem „Bliżej sztuki” obejmujące analizę podstawowych zagadnień plastycznych i poznanie słownictwa związanego ze sztuką (oryginał/kopia, kompozycja, barwa, faktura, kształt, bryła), cykliczny kurs estetyki i kreatywności (malarstwo, rysunek, ceramika, tkanina) oraz zabawy artystyczne rozwijające wyobraźnię.

11-18 LAT

Starszym uczniom proponujemy lekcje z zakresu analizy i interpretacji dzieł sztuki. 

DZIECI, MŁODZIEŻ,
DOROŚLI

Dla wszystkich przedziałów wiekowych (w tym osób dorosłych) dostępne są warsztaty plastyczne „SZTUKAMY” realizowane w oparciu o założenia kierunków w sztuce XX wieku z wykorzystaniem różnych technik i materiałów (w tym z recyklingu).

wiek: zajęcia skierowane są do grup przedszkolnych, szkolnych, osób dorosłych

UWAGA Udział w lekcji muzealnej wymaga wcześniejszej rezerwacji minimum 3 dni przed planowanym terminem.

Kontakt:
Galeria Sztuki Współczesnej,
ul. Długa 13, Łomża, 
tel. 86/ 216-41-00

Image

Czas trwania- 45- 60 minut

15/zł osoba
Image